Vyplatí se vybrat kuchyňský nábytek s matným povrchem?

Současné kuchyňské trendy se přiklánějí k uspořádáním založeným na tmavých nebo pastelových barevných kompozicích a koherentní dekorativnosti. Klíčové je zde zdůraznění funkčnosti a používání moderních řešení určených pro kuchyně. Jedním z nejoblíbenějších trendů je kuchyňský nábytek s matným povrchem. Mnoho lidí však uvažuje o tom, zda je praktický a zda tato móda rychle nepomine. Matný kuchyňský nábytek – rozhodli jsme se toto téma rozebrat pomocí interiérového designéra.

Tmavý matný povrch je dnes žhavým interiérovým trendem.

Matný kuchyňský nábytek a interiérové trendy

Ještě donedávna byl zvláště oblíbený nábytek s lesklým povrchem. Takový kuchyňský nábytek ladí s moderním stylem a minimalismem. V posledních sezónách můžeme pozorovat určité modifikace v oblasti kuchyňských trendů. Kuchyně jsou vizuálně útulnější, modernější, pokud se jedná o používaná řešení, která vedou ke zlepšení výkonnosti kuchyňských prací. Kromě toho se v nich objevují nejen neutrální barvy, ale také pastelová a tmavá antracitová, tmavě modrá, lahvově zelená. Odcházíme také od povrchů ve vysokém lesku ve prospěch matných. Díky takovým povrchům se prostor stává vizuálně útulnější a příjemnější. Tyto povrchy perfektně ladí s módou pro jednotnou kuchyňskou linku a nedostatek dekorativnosti. Ozdobou je totiž barevná kompozice a tvar kuchyňské zástavby. Není tedy divu, že stále více lidí se rozhoduje pro výběr kuchyňského nábytku v matném provedení. Mat dokonale ladí s převládajícími v interiérech povrchovými úpravami jako je dřevo, kámen, architektonický beton, velur a kov.

Matné povrchy dokonale ladí s dřevěnými prvky kuchyňské linky.

Matný kuchyňský nábytek – proč se vyplatí?

Díky matným kuchyňským povrchům vypadá kuchyň moderně a zároveň stylově. Kromě toho jemně rozptylují světlo, což vytváří elegantní charakter prostoru a zároveň nezbavuje uspořádání přirozeného estetického výrazu. Taková povrchová úprava opticky uklidňuje místnost, vnáší vizuální teplo a zdůrazňuje atmosféru interiéru. Navíc není třeba se obávat, že trend matného kuchyňského nábytku pomine, protože se vyznačuje nadčasovou univerzalitou. Osvědčí se v každém interiéru – bez ohledu na jeho estetiku a také dominantní styl. Matné povrchy také odkazují na designovou jednoduchost, která je příznačná pro minimalistický, moderní a klasický styl. Taková svoboda v designu vyplývá z dostupnosti různých povrchových barev a textur.

Matná tmavě modrá barva je zvlášť oblíbená v kuchyňských návrzích.

Kuchyňský nábytek z matným povrchem a praktická otázka

Propracovaný design je rozhodně něčím důležitým při zařízování své výsněné kuchyni.  Návrh kuchyňského nábytku by však měl být nejen estetický a v souladu se vkusem členů domácnosti, ale také zajistit funkčnost a ergonomii kuchyni. Design proto musí jít ruku v ruce s kvalitou, zvlášť pokud se bavíme o nábytku. Kuchyňské povrchy by měly zachovat svoji barvu po léta – navzdory vlivu UV paprsků. Ale také odolné vůči vlhkosti nebo poškrábání. Proto při výběru matné kuchyňské linky obraťte svou pozornost ke kvalitě materiálu, ze kterého je vyrobena. Mnoho lidí se bojí vybrat takový povrch kvůli otiskům prstů na povrchu nábytku. Zatímco hladká, jednotná struktura matného povrchu je příjemná na dotek a její údržba snadná, díky čemuž není na ní vidět neestetické stopy. Toto řešení je rozumné pro ty, kteří nemají rádi neustále utírání viditelných otisků prstů. Sázíme na snadnou péči o  nábytek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *