Vlastnosti ideálního židle pro školáka

Vhodná kancelářská židle je základ vybavení každého pokoje školáka. Tento výběr je velice důležitý, protože na tom, jakou židli vybereme pro naše dítě, závisí jeho komfort během učení, ale také bezpečnost a zdraví stále se rozvíjející páteře. Proto také nekupujte první model, který najdeme, ale před nákupem se seznamte s několika vlastnostmi, které rozhodují  ideální židli pro psací stůl.

Vlastnosti ideální židle:

ČALOUNĚNÍ

Jestli dítě není alergikem, při výběru čalounění se můžeme řídit estetickými preferencemi a trvanlivostí potahové látky. Zatímco pro alergiky doporučujeme čalounění z přírodní nebo umělé kůže, na kterém se nehromadí prach a které můžeme snadno udržet v čistotě.

www.meble-bogart.pl

Klikněte k zobrazení kancelářské židle Kitty2

KOLEČKA

Kolečka by měla umožnit plynulé přesouvání židle po libovolném povrchu a při tom nedělat nadměrný hluk. Pro tvrdé podlahy (např. parketová podlaha) jsou nejlepší kolečka o měkkém povrchu, a pro kobercové podlahy – o tvrdém.

www.meble-bogart.pl

Klikněte k zobrazení kancelářského křesla Spike

OPĚRADLO
Pokud jde o opěradlo, důležité jsou dva aspekty:
1. Možnost sklonu. Ortopedové zdůrazňují, že záda by měla být podepřena celý čas během používání nábytku. Proto je důležité, aby se opěradlo židle mělo možnost přizpůsobení k linii páteře.
2. Nastavitelná výška. Nastavení výšky opěradla umožňuje jeho přizpůsobení k přirozenému zakřivení zad, což je velice důležité během učení u psacího stolu. Ideální židle zajišťuje podpěru bederní páteře a délky zad až k výšce lopatek.

Klikněte a podívejte se na luxusní kancelářské křeslo Hornet

LOKETNÍ OPĚRKY
Loketní opěrky zajišťují komfort během používání židle. Měly by mít stejnou výšku, aby podepřené na nich ruce se neohýbaly do pravého úhlu.

Klikněte a podívejte se na křeslo Tiger

SIEDÁK
Rozměr sedáku musí být přizpůsobený takovým způsobem, aby dítě během sezení zabíralo většinu jeho plochy. Po stranách sedící osoby může zůstat cca. 3 cm volného místa. Jeho optimální hloubka by měla zajistit podpěru pro 2/3 délky stehen. Během sezení chodidla dítěte by měla být na podlaze, a nohy by se měly ohýbat pod pravým úhlem nebo lehce tupým.