Velurové rohové sedací soupravy – interiérový hit 2020

Útulnost, jemnost a nádherná hebkost na dotek – velur je látka, která díky své mimořádně atraktivní struktuře najde své uplatnění v intérierových aranžacích. Má velký dekorativní potenciál, takže výběr velurových rohových sedaček zaručuje dobrý styl. Připravili jsme pro Vás několik interiérových inspirací s použitím velurové látky, a také hrstku informací, o tom čím se vyznačuje takový druh čalounění.

Sametové látky, jako samet, velur a jejich imitace, jsou v současné době velmi populární v interiérových trendech. Tato móda se objevila v interiérovém designu před více než třema lety, ale je třeba přiznat, že to není první návrat sametu. Když se podíváme na dějiny designu, můžeme si všimnout, že samet v modě nikdy nepominul, mění se pouze formy jeho použití a barevné trendy. V současné době vyjímečným zájmem se hlavně těší velurové rohové sedačky, díky kterým obívací pokoje nabírají vyjímečně atraktivní charakter. Velur totiž vyvolává nebanální smyslové dojmy, a zároven ovlivňuje jak příjem estetiky místností, tak i radost z používání nábytku díky jeho struktuře. Různé typy pohovek a gaučů čalouněných velurem vypadají vkusně a přitom útulně, což povzbuzuje k přijemněmu odpočinku.

Velurová rohová sedačka

Velur ve Vašem obývacím pokoji

Velurová rohová sedací souprava nebo křeslo jsou ideální pro obývací pokoje, ve kterých členové domácnosti preferují eklektický způsob aranžace a také řešení, která nevycházejí z módy. Takový interiér nabízí velké estetické možnosti a proto můžete z vybrané rohové sedací soupravy čalouněné sametem vytvořit estetický kontrapunkt celé aranžace. Pokud v eklektickém obývacím pokoji použijeme světlé tóny barev, dovolíme, aby se do popředí dostal další kus nábytku a doplňky. Pokud však chceme, aby se velurová rohová sedací souprava stala ústředním bodem interiéru, tak můžete zvolit intenzivní a výraznější barvy čalounění. Podobně můžete  vytvořit aranžaci ve stylu vintage, ve které nábytek s velvetovým, sametovým čalouněním perfektně zapadne do atmosfery interiéru a navíc zdůrazní retro akcenty. V tomto případě bude zajímavým řešením kombinace sametového kusu nábytku s výrazným vzorem na tapetě např. rostlinným motivem.

Velurová rohová sedačka nyní k dispozici ve skvělé akci. Klikněte a zkontrolujte!

Velurové rohové sedačky a styl interiéru

Velurové rohové sedačky mají velmi univerzální designový charakter, díky tomu se skvěle osvědčují v různých interiérových stylech. Styly, s nimiž materiály z rodiny sametů vytvoří spojitý efekt, jsou boho a také orientální. Pravidla pro výběr velurových rohových sedaček a jiných kusů relaxačního nábytku se však bude v každém případě lišit. Boho styl odkazuje na přírodu, svobodu, komfort. Vyznačuje se různorodými vzory a folkloristickými a hippi inspiracemi. V takových aranžacích velurová rohová sedačka a další doplňky  měli by být udržovány ve světlých a jemných tónech. Opačný směr při výběru sametové rohové sedačky se vyplatí v bytech v orientálním stylu. Výrazná barva ideálně zvýrazní mozaiku, či asijské dekorace. Nábytek v intenzivních odstínech bude dokonalým pozadím pro vzorované doplňky. Může také elegantním a jemným způsobem ztlumit plný vzorů interiér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *