Triky pro malé interiéry – jak je opticky zvětšit?

Malé interiéry vyžadují náležitý přístup k jejich uspořádání. Kvůli nedostatku znalostí o uspořádání malých prostorů, snadno je vytvořit vizuálně příliš těsné uspořádání. Proto se vyplatí poznat několik způsobů, aby byl malý interiér opticky prostornější a nepůsobil dojmem stísněnosti a přeplněním haraburdím. S pomocí interiérového designéra jsme pro Vás připravili několik ověřených tipů na toto téma.

Malé interiéry – sázejte na minimalismus

V případě uspořádání malých interiérů – méně znamená více. Proto si vedoucí styl místnosti vyberte s rozvahou a sázejte na minimalismus. Takový přístup by se měl týkat nejen dekorativnosti, ale také počtu prvků vybavení. Při volbě nábytku do obývacího pokoje vybírejte sadu, která obsahuje jen nezbytné prvky, jako například: skříňkaTV, závěsné skříňky, konferenční stolek. Klíčem k úspěchu je volba konzistentního stylu interiéru. Díky tomu uspořádání bude harmonické a nebude vizuálně stísňovat. V malých prostorech se perfektně osvědčí hlavně: skandinávský, boho, New Nordic, moderní, modern a také high tech styl.

Bílý nábytek v lesku bude ideální pro malé místnosti.

Barvy a malé interiéry

Volba barevné kompozice má klíčový význam pro estetické vnímání interiéru. Barvy totiž formují výraz uspořádání. V případě malých místností platí pravidlo: čím světleji, tím líp. Podle principu, že světlé barvy opticky zvětšují a tmavé zmenšují. Perfektně se zde osvědčí odstíny bílé, šedé barvy a světlé pastely. Pokud se však obáváte, že se interiér kvůli tomu stane nudný a strohý, zvolte dekorativní a dokončovací prvky, které jej oživí nebo zútulní. Perfektně se zde osvědčí dřevo – ať už na podlaze nebo jako dekorativní prvek části stěny nebo vložka nábytku do obývacího pokoje. Pokud však máte rádi moderní styl a chcete oživit světlé uspořádání interiéru, můžete si zvolit malé akcenty v intenzivnějších barvách, například malou rohovou sedací soupravu v lahvově zelené, tyrkysové, žluté nebo tmavě modré barvě. Obraťte svou pozornost také na to, aby nebylo příliš barevně, protože bude to stísňovat malý prostor. Základ barevné kompozice interiéru by měl být založen na dvou, maximálně tří barvách.

Při zařízování malého interiéru sázejte na minimalismus.

Nejdůležitější interiérové triky pro malé místnosti:

  • Nehromaďte příliš velké množství vybavení
  • Sázejte na minimalistickou dekorativnost
  • Vybírejte světlé barvy
  • Nábytek s hladkými, jednotnými fronty
  • Postavte zrcadlo, které bude odrážet prostor a opticky ho zvětší
  • Okna nezakrývejte těžkými závěsy, dekorativními záclonami
  • Vybírejte světlý, hladký interiérový textil
  • Vyberte směrové osvětlení
Kombinace bílé barvy a prvků dřeva bude dokonalým nápadem pro vybavení malé místnosti.

Malé interiéry a jejich vybavení

Malý byt můžete také opticky zvětšit výběrem pro něj správného nábytku. Především se vyplatí zvolit nábytek s jednoduchými liniemi a aerodynamickými tvary a také jednotnými povrchy frontů. Perfektně se zde budou hodit závěsné obývací modulové stěny. Vzhledem k tomu, že se nedotýkají podlahy, vypadají mnohem lehčeji a opticky zvětšují prostor. Pro malé místnosti vybírejme lehký, jemný a multifunkční nábytek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *