Seznamte se s módním stylem modern farmhouse

Můžeme si všimnout, že v designových trendech je v módě eklektický styl. To znamená, že rádi spojujeme v harmonický celek různé style interiérového designu. V současné době jedním z vedoucích trendů je styl modern farmhouse. Je spojením moderního stylu s prvky tradičních dekorativních a designových řešení. Jak uspořádat dům ve stylu modern farmhouse?

Modernost a tradice v jednom uspořádání

Spojení modernosti a tradice v jednom uspořádání se zdá být v rozporu. Mezitím, pokud k takovémuto eklektismu přistoupíme s jistým smyslem, může vzniknout ideální uspořádání. Tedy takové, které bude vypadat jak módně, tak útulně. Jak spojit tyto dvě zdánlivě rozporné tendence v interiérech? Odpovědí je styl modern farmhouse. Je založen na moderních dokončovacích materiálech, minimalismu a jednoduchých nábytkových sadách. Všechno to je však prolomené selskými inspiracemi. Zajímavé je, že je to velmi široce chápaná stylistická konvence, díky čemuž získáváme velkou svobodu v oblasti zařízování takovýchto interiérů. Předpoklady tohoto stylu vycházejí vstříc preferencím lidí, kteří mají v oblíbě minimalistická uspořádání, ale chtějí, aby byla o něco útulnější a nadčasová. 

Co je modern farmhouse?

Tento interiérový styl je inspirován moderními venkovskými domy, které jsou prostorné, přírodní a také obohacené současným vybavením. Díky tomu spojuje v sobě dva světy – selský, tradiční a moderní styl, který se vyznačuje moderními řešeními. Tímto způsobem získáváme styl s velmi univerzálním charakterem. Modern farmhouse čerpá z estetických řešení skandinávského nebo industriálního stylu. To znamená, že nábytek do obývacího pokoje a jiných typů místností se vyznačuje jednoduchými tvary, jednotnými povrchy a minimalistickou dekorativností. Naproti tomu pilířem, kterého heslo zní styl farm house, jsou tradiční dokončovací materiály, místní řemeslo a také rustikální vlivy.

Proč je styl modern farmhouse tak populární?

  • Obrat na tradici
  • Ekologie a přirozenost
  • Návrat k přírodním estetickým řešením a materiálům
  • Eklektismus je v módě
  • Snaha učinit minimalistické interiéry útulnějšími

Modern farmhouse w pigułce

Základním principem stylu modern farmhouse je přírodní, tradiční základna. Perfektně se zde osvědčí úpravy z kamene, dřeva a obílené cihly. Hlavní barvou, která doplňuje povahu uspořádání může být bílá a její odstíny. Dokonale budou zde fungovat také pastelově béžové a světle šedé barvy. Taková barevná kompozice je univerzální, zdůrazňuje efekt otevřeného prostoru a rozjasňuje ho. Kromě toho je ideální základnou pro doplňky a interiérové dekorace. Celek se vyplatí doplnit živými květinami a zelenými květináči.

Nábytek ve stylu modern farmhouse

Nábytek do kuchyně a ostatních místností může být zvolen podle principu eklektismu. Úspěšně spojuje minimalistické trendy se staromódními akcenty, jako např. stylizovaná pohovka nebo starožitná vitrína. Také v případě doplňků a příslušenství se vyplatí míchat se sebou současné a tradiční prvky. Dobře budou zde vypadat povrchové úpravy odkazující na uplynutí času, jako například lazura a dokonce i jemné škrábance. Tento styl se také skvěle kombinuje s vintage a retro stylem, proto starý kredenc, stará dřevěná skříň nebo bohatě zdobený stůl  budou dokonale vypadat v takovémto interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *