Seznamte se a nechte se inspirovat kuchyňskými trendy pro rok 2021

V nejbližších sezónách bude v módních kuchyních sehrávat velkou roli spojení vytříbeného designu a funkčnosti. Kvalitní materiály a precizně propracovaný kuchyňský nábytek budou efektně ladit s moderními užitkovými řešeními.  Připravili jsme pro Vás přehled nejdůležitějších kuchyňských trendů, barev a řešení věnovaných kuchyni pro rok 2021.

Kuchyňské trendy v roce 2021 – minimalismus a útulnost

V roce 2021 bude v kuchyních vládnout elegantní minimalismus, ale ne v strohé podobě. Moderní jednoduchost a koherentní design nábytku bude díky barvám a krásným dekorativním doplňkům vypadat útulněji. Nejžádanější bude kuchyňský nábytek na míru, díky čemuž bude perfektně ladit s podmínkami konkretní místnosti. Stojí za to si vybrat nábytek, který vyplní celou stěnu, od podlahy až ke stropu. Takový nábytek by měl být zbaven příliš přímé dekorativnosti. Místo ozdob sázejte na vysoce kvalitní materiály se dekorativní texturou, efektní barvou nebo výraznou strukturou. Minimalismus také znamená, že by měly být vidět pouze jednotlivé kuchyňské doplňky a spotřebiče, které budou ladit s výzdobou kuchyni.

Duotone je jedním z nejmódnějších kuchyňských trendů.

Módní kuchyňský nábytek v roce 2021

Nejmódnější kuchyňský nábytek je udržen v matném provedení a má jednotné fronty. Místo dekorativních úchytů vybíráme bezdotykové systémy otevírání skříněk a také frézované úchyty, které vypadají minimalisticky a stylově. Rozhodně rezignujeme na lesklé povrchy ve prospěch nábytku s matným nebo saténovým provedením.

Nejmódnější materiály pro kuchyňský nábytek:

  • kuchyňský nábytek ze dřeva nebo dýhované desky,
  • překližkové kuchyně,
  • nábytek z lakované MDF desky s matným efektem.
V této sezóně sázíme na fronty v matném provedení.

Kuchyňské trendy a barvy

Přesto, že bílé a neutrální barvy nevycházejí z módy, protože mají nadčasovou hodnotu, sílným trendem se stály barevné kuchyně. Stojí za to se zaměřit na tmavomodrý, zelený, tmavočervený i růžový nábytek. Letos se vrací také móda na duotone, tedy dvoubarevné kuchyně, ve kterých horní a dolní řada skříněk navzájem kontrastují, což je zásluhou různých vzorů nebo barev frontů. Nejpopulárnější je spojení dřevěných nebo dýchových frontů s barevnými. Stále větší oblibu získávají kuchyně bez horních skříněk. Místo horního nábytku nad pracovní deskou budou se nacházet jednoduché podelné kuchyňské police. Lze také stěnu nechat nezařízenou. Taková kuchyně bude vypadat lehce a minimalisticky.

Bílé kuchyněnevycházejí z módy pod podminkou, že je zahřejeme doplňkami.

Módní kuchyňské pracovní desky v roce 2021

Nyní jsou nejmódnější kuchyňské pracovní desky vyrobené z přírodních a ušlechtilých materiálů, které z hlediska designu efektně synchronizují  s  kuchyňským nábytkem. V módních kuchyních se tedy především objevují  kamenné pracovní desky, desky z konglomerátu a také dřevěné desky. Nadále budou také populární desky z bílého mramoru. Takové desky dokonale ladí se zapuštěnými dřezy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *