Ošetřování a čištění koženého nábytku

Když kupujeme kožený nábytek, jsme jistí, že budou dodávat našemu bytu eleganci a šik, však aby nám sloužil dlouhá léta, musíme ho vhodným způsobem konzervovat a ošetřovat. Trvanlivost kůže závisí mj. na podmínkách používání a způsobu exploatace nábytku. Musíme pamatovat především na systematičnost a nemůžeme nechávat silně zašpiněný nábytek. Na trhu je velké množství typu kůží, my dnes popíšeme ty, které jsou nejčastěji používané ve výrobě – kůže typu madras.

 

5Kožená rohová sedací souprava Londyn je elegance a komfort v nejlepší verzi!

Mnoholeté používání koženého nábytku zajišťuje používání profesionálních atestovaných výrobků určených pro údržbu kůže a několik základních zásad pokud jde o ošetřování. Kůže je přírodním materiálem, který jako organický materiál reaguje na vnější okolí. V koželužně je kůže podrobená složeným procesům obrábění, které ji zbavují přírodní schopnosti regenerace, proto také během preparace jsou využívané hydratační přípravky, kterých úkolem je zajištění kůži měkkosti a pružnosti. I přes to během exploatace nábytku, této přípravky se vypařují a kůže zůstává bez ochrany proti škodlivým činitelům, jako jsou změny teploty, vlhkosti a především soli. Sůl a teplota mohou způsobit prosychání kůže, výsledkem čehož je její ztvrdnutí a popraskání zejména v místech často používaných a vystavených kontaktu s lidskou kůží a vlasy. Aby nábytek z přírodní kůže zachoval na delší dobu své vlastnosti a krásu, je třeba pravidelně provádět konzervační procesy.

Správné ošetřování nábytku potažených přírodní kůží vyžaduje dodržování několika zásad, díky kterým jsou krásné po dlouhá léta. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že kožený nábytek je třeba poprvé zabezpečit teprve po několika měsících používání, nejlepší výsledky získáváme, když zabezpečíme povrch nového nábytku. Tímto způsobem znečištění, která vzniká na povrchu od prvního dne, potkávají bezpečnostní bariéru, která chrání krásnou ozdobu našeho bytu. Péče o kožené čalounění dává výborné výsledky díky preventivním opatřením, a ne teprve, když zjistíme nepříznivé změny na jeho povrchu.


KAŽDÝ TÝDEN:

Kožený nábytek je třeba luxovat průměrně jednou týdně. Doporučujeme vysávat na sucho (utěrkou, která přitahuje prach) nebo hadříkem napuštěným určeným k tomu prostředkem. Během vysávání je třeba věnovat pozornost nejčastěji používaným místům, které mají kontakt s lidskou kůží a vlasy.

DVAKRÁT ROČNĚ:

Komplexní čištění a zabezpečování koženého nábytku je třeba provést aspoň dvakrát ročně a ne častěji než čtvrtletně.

 

4Kožené sedací soupravy Milano a Modena jsou často vybírané našimi Zákazníky.

 

Níže uvádíme několik nejužitečnějších tipů týkajících se správné údržby koženého nábytku:

1. Takový nábytek je třeba umísťovat daleko od míst vystavených slunečnímu světlu – toto může způsobit popraskání kůže a ztrátu barvy.
2. Neumísťujte také kožený nábytek v blízkosti radiátorů a jiných zdrojů tepla, snažte se zachovat vzdálenost minimum 25-30cm.
3. Každý druh kůže je čištěný jiným způsobem, proto také před čištěním je třeba se seznámit se specifikací výrobce.
4. Každých několik měsíců používejte přípravky pro péči kůže k zajištění její lesku a pružnosti.
5. Každý druh kůže můžeme čistit (např. z prachu) suchým a měkkým hadříčkem.
6. Při užívání přípravku pro péči kůže (krémů, past) nedávejte ho příliš mnoho.
7. Čerstvé skvrny a znečištění je třeba čistit ihned mírně vlhkým hadříkem, a dále papírovým ručníkem, aby kůže nezůstala mokrá.

 

K čištění koženého nábytku nepoužívejte:

– tvrdé houbičky nebo kartáčů
– prostředků pro čištění na sucho, pěn nebo aerosolů pro čištění
– benzín
– prostředky na bázi lihu, alkoholu,
– prostředky na čištění skla (zejména obsahující citronovou kyselinu)
– dezinfekční přípravky,
– bělící prostředky k čištění v domácnosti obsahujících chlor,
– prostředky obsahující rozpouštědla (např. kapalina na čištění malířských štětců, odlakovač na nehty)

Rovněž lak na vlasy může způsobit skvrny na povrchu nábytku!

 

3Kožený nábytek Amber je zárukou pohodlí a luxusního vzhledu interiéru.

 

Co ještě bychom měli vědět?

  1. Kůže není odolná vůči zvířatům.Zvířata by neměly sedět na koženém nábytku.  Jejich drápy mohou poškodit kůži, a navíc slina zvířat je kyselinová, což má také nepříznivý vliv na tohoto typu nábytek.
  2. Kůže má neomezenou pružnost. To znamená, žeroztažená se nevrátí už celkem k původnímu tvaru. Proto také během používání tohoto typu nábytku se může kůže uvolňovat.
    Při nákupu koženého nábytku z naší nabídky, zákazníci mají možnost dokoupit speciální komplet čisticích prostředků a zabezpečení povrchu koženého nábytkového čalounění, díky čemu můžeme začít konzervaci nábytku ihned po nákupu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *