Na co obrátit svou pozornost při zařizování malého obývacího pokoje s kuchyní?

Otevření kuchyně do obývacího pokoje je módním a stále raději používaným řešením. Malý obývací pokoj s kuchyní však může být velkou výzvou. Chcete-li získat efekt větší prostornosti ve spojované místnosti, vyplatí se použít interiérové triky, díky kterým se bude prostor zdát prostornější a opticky uspořádán. S pomocí návrhářských pokynů jsme pro Vás připravili několik cenných rad.

Použijte uspořádáné čáry

Moderní obývací pokoj splňuje nejen relaxační funkci. Kromě pohodlné rohové sedací soupravy nebo pohovky a televizní zóny je také často prostor pro práci nebo kuchyně. Místo několika samostatných prostorů sázíme na otevřený prostor, který spojuje obývací pokoj, kuchyni a jídelnu. Takové řešení se sebou nese mnoho výhod – jak funkčních, tak estetických. Obývací pokoj spojený s kuchyní a jinými zónami napomáhá integrovat členy domácnosti, ale také vypadá prostorněji. Pokud je interiér dostatečně velký, obvykle nejsou s jehož zařízením problémy.

Kuchyni otevřenou do obývacího pokoje se vyplatí rozbit zajímavými barevnými kompozicemi.

Situace se mění v případě malých místností, protože tedy snadno ziskáváme dojem přesycení, nepořádku a zdůraznění těsnosti. V takovém případě je řešením využití interiérových triků, kterých účelem je zvýšení dojmu prostornosti. Za tímto účelem musíme především určit hranice mezi jednotlivými zónami. Můžeme to udělat pomocí vybraného kuchyňského a obývacího nábytku, které přirozeně odděluje kuchyňskou část od relaxační části a zároveň na sebe designově odkazuje. Také osvětlení v konkrétních zónách nám dovolí zdůraznit rozdělení mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Rozdělení na funkční zóny

Kuchyňská, jídelní a relaxační zóna by měly být od sebe odděleny jednoduchými  komunikačními tahy. Dobrým nápadem je umístění pohovky nebo rohové sedací soupravy zády směrem k kuchyňskému koutu, což umožní zdůraznit smluvní hranice a opticky zvýší efekt prostornosti. Lze také využit kuchyňský ostrůvek, který zvýší funkčnost  kuchyni a zároveň bude smluvně oddělovat jednotlivé zóny. Kuchyňský ostrůvek umožňuje nám svobodně hovořit s hosty, může fungovat jako jídelní zóna v malém prostoru. Zajímavou variantou v malých bytech může být poloostrůvek s hokery.

Dřevo v kombinaci s neutrální barvou ideálně zapadá do spojeného prostoru.

Interiérové triky do malého obývacího pokoje s kuchyní:

  • Soudržná barevná kompozice založená na světlých a neutrálních barvách
  • Minimalistický přístup k počtu prvků vybavení
  • Rovné čáry
  • Jednoduchý design, lehký relaxační nábytek z jednotným čalouněním
  • Absence przepychu v oblasti dekorace
  • Využijte zrcadla ke zdůraznění a optického zvětšení prostoru
  • Vyberte si nábytek s jednoduchými designově tvary a vizuálně lehkou konstrukcí
Uspořádání nábytku ve tvaru L je skvělým řešením do otevřených kuchyní.

Použijte osvětlení

Osvětlení má nezanedbatelný vliv na charakter našich domácích prostorů. Má potenciál nejen z funkčního hlediska díky dosvětlení jednotlivých zón, ale i hodnotu formování aspektu dekorativnosti v interiérech. Možnost změny světelné intenzity usnadňuje navození útulné atmosfery v otevřeném prostoru. Místo toho, abychom zacházeli s obývacím pokojem s kuchyní jako s jednou místnosti, rozdělme je na části pomocí přizpůsobenému k nim osvětlení. Nad stolem nebo kuchyňským ostrůvkem nainstalujte lampu nebo několik zdrojů světla a pamatujte, aby pramen světla dopadal jen na jídelní část.

Naproti tomu pro oddělení kuchyňské části nainstalujte pod nábytkem LED pásky, které dodatečně osvětlují pracovní desku a celou plochu kuchyňského nábytku. Naopak v relaxační části kromě ústředního zdroje světla použijte také stojací lampy, které zdůrazní atmosféru interiéru. Komplet nábytku do obývacího pokoje bude tehdy efektně exponován.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *