Moderní industriální styl ve vašem obývacím pokoji

Industriální styl je neustále populární. Rychle se tedy přesunul ze strohých loftů a prostorných starých činžovních domů také do ostatních typů bytů a domů. V současné době se však vyvinul a z typicky strohého získal svěráznou modernost. Čím se vyznačuje moderní industriální styl a jak podle něj zařídit obývací pokoj?

Bílá barva a dřevo je perfektním spojením v industriálním obývacím pokoji.

Industriální styl – čím se vyznačuje?

Současně průmyslový styl je výsledkem recese, která nastala v 50. letech v New Yorku. V této době opuštěné sklady a továrny byly proměněné v umělecké dílny nebo byty. Specifické postprůmyslové prostory určovaly charakter industriálního stylu. Strohý, působící nedodělaně a zároveň zdůrazňující funkčnost a účinek prostornosti – tak lze zkrátka popsat tento styl. Dnes inspirace čerpané ze starých továren, skladů a průmyslových prostorů přenášíme do našich domů a bytů. Obytný interiér v loftovém stylu spočívá v exponování toho, co je surové, např. cihel, elektrických kabelů, kovových povrchů. Ve spojení s nábytkem ve vintage stylu , odkrytými okny, cihlami a betonovými akcenty dává jedinečnou možnost k vytvoření efektního uspořádání interiérů.

Minimalistický nábytek s tmavými fronty dokonale zapadá do loftového stylu.

Moderní industriální styl

Moderní industriální styl je výsledkem evaluace interiérových trendů. Vzhledem k tomu, že jen málo lidí milujících lofty může v nich bydlet, přizpůsobujeme tradiční domácí prostory k inspiracím tímto stylem. Spojujeme tedy moderní styl s industriálními akcenty. Jak zařídit obývací pokoj podle tohoto stylu? Stačí spojít přírodní a surové textury s minimalismem. Dokonale se zde osvědčí relaxační nábytek  v jednotných, neutrálních barvách. Jejich forma by měla být minimalistická a jednoduchá – zbavená dekorativnosti. Rohová sedací souprava na vysokých kovových nebo dřevěných nohách bude vypadat minimalisticky a lehce. Obývací pokoj doplní také industriální  konferenční stolek ze dřeva nebo kovu natřeného na černo. Takové modely mají často vyjímečné tvary např. vyrobené ze syrových prken palet nebo s kovovými kolečky charakteristickými pro průmyslové vozíky. Naopak sada nábytku do obývacího pokoje by měla mít matné, jednotné tvary. Barvy jako bílá, šedá, antracitová, tmavě modrá a černá jsou zde perfektní.

Betonové akcenty perfektně ladí s minimalistickým nábytkem ve stylu loft.

Industriální obývací pokoj a dekorace

Industriální styl vylučuje tradičně chápanou dekorativnost. Vzdáváme se drobných předmětů, keramických ozdob nebo dekorativních textilií. Dekorativnost bude zdůrazněná uměleckými díly (grafiky v paspartách nebo kovových, dřevěných rámech), teplým osvětlením s odhálenými žárovkami nebo průmyslovými stínidly, zelenými pokojovými rostlinami. I když jednotlivé prvky vybavení by měly mít strohý designový charakter, interiér může být zároveň útulný díky teplým barvám přírodního dřeva a zeleným rostlinám. Celek doplní barevné grafiky nebo obrazy v moderním stylu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *