Ložnice jako oáza relaxace – jak ji zařídit?

Ložnice je interiér, který by měl být uspořádán se zvláštní péčí a důrazem na detaily. Měla by zajístit maximální pohodlí během odpočinku, ale také být funkční. Stojí za to se postarat, aby způsob jejího uspořádání měl pozitivní vliv na naše smysly a podporoval večerní odpočinek a klid před spaním. Jak zařídit perfektní ložnici bez ohledu na přijatý styl v designu? Stačí jen pamatovat na několik společných aspektů.

Jak vypadá dokonalá ložnice?

Při uspořádání ložnice stojí za to, pokud jde o estetiku  interiéru, brát v úvahu hlavně svůj individuální vkus. Proto se vyplatí zvolit styl, který svým designem a barvami působí tak, že se budeme v ložnici cítit opravdu dobře a svobodně. Stojí však za to se vyhýbat příliš křiklavým barvám, kontrastům a nadsázky, protože musíme pamatovat, že uspořádání by mělo uklidňovat smysly a podpořit odpočinek. Perfektně bude zde fungovat designově koherentní  nábytkový komplet do ložnice a také světlé, teplé barevné kompozice. Barvy jako krémy, béžová  a odstíny bílé a šedé mají na nás uklidňující účínek. Budou se tedy perfektně hodit do ložnice. Kromě toho zemité barvy a pastely jsou aktuálním hitem v designových trendech. Navíc by měla ložnice mít několik univerzálních vlastností, díky kterým interiér bude podporovat relaxaci.

Světlé barevné kompozice v ložnici pomáhají zklidnit se před usnutím.

Pohodlí

Ložnice je místem, kterého hlavní rolí je zajistit vhodné podmínky jak během spánku, tak při večerní relaxaci. Musí tedy být komfortní a pohodlná. Na pohodlí má vliv nejen styl a barvy interiéru, ale i její uspořádání. Klíčovým kusem nábytku je zde samozřejmě postel do ložnice. Při planování své ložnice, v první řádě postarejte se o to, aby správně zvolit postel – nejlépe s měkkým čelem nebo čalouněnými panely jako čelo postele. Důležitá je také matrace. Jaká matrace je nejlepší? V tomto ohledu jsou nejdůležitější individuální preference a vlastnosti těla. Stupeň tvrdosti matrace je třeba totiž vybrat podle hmotnosti těla a výšky uživatelů.

Bílí nábytek do ložnice a zemité barvy je nejmódnějším spojením.

Ložnice a její soudržná estetika

Místnost, která má sloužit k odpočinku a relaxaci by měla být designově klidná. Díky tomu bude mít uklidňující a utišující účinek. Příliš křiklavé barvy, vzory a přemíra dekorativních doplňků budou rozptylovat pozornost a dlohodobě zvýšovat únavu. Sázejte tedy raději na jemné, tlumené barvy a jemné dekorace. Pokud máte rádi vzorované a barevné kompozice,  vyplatí se je použít v jiných domácích interiérech.

Neutrální uspořádání s přírodními materiály pomáhá zklidnit smysly během odpočinku.

Funkčnost

Základem, který ovlivňuje funkčnost jednotlivých místností je nábytek. Výběrem nábytku do ložnice můžeme zvýšit praktický rozměr tohoto interiéru a užít si větší každodenní pohodlí. Kromě postele, vyplatí se vybrat také praktické noční stolky, na které lze odkládat praktické věci, aniž byste museli vstávat. Pokud to velikost místnosti dovoluje, zvolte také posuvnou skříň nebo komodu, do kterých ukládate  ložní a také osobní prádlo. Tímto způsobem si usnadníte uspořádání v ložnici. Na funkčnost v ložnici má vliv také osvětlení. Kromě centrálního světla, rozhodněte se vybrat bodové a směrové osvětlení a také lampičky poblíž postele, které lze vypnout a zapnout, aniž byste museli z ní vstávat. Osvětlení ovlivňuje nejen praktický rozměr této místnosti, ale také atmosféru a náladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *