Jakou postel vybrat pro sourozence?

Volba postele pro sourozence může být výzvou. Zvláště v případě, kdy dětský pokoj není příliš prostorný. Nábytkový trh však nabízí široký výběr různorodých variant. Pokud v dětském pokoji chybí místo pro dvě samostatné postele, můžeme vybírat z modelů určených pro dvě osoby. Napovídáme, čím se vyplatí řídit při volbě postele pro dvojčata nebo sourozence podobno věku.

Postel pro sourozence – čemu věnovat pozornost?

Mnoho lidí se kvůli malým rozměrům dětského pokoje rozhoduje vybrat jednu postel pro dvě děti – zvláště, když jsou v podobném věku. Postel pro dvě osoby však může zabírat příliš mnoho místa. V tomto případě je dobrým řešením výběr modelu, který má dvě spací plochy a zároveň zabírá tolik podlahové plochy jako samostatná postel.

Patrová postel dovoluje v dětském pokoji ušetřit místo a zajišťuje pohodlí oběma dětem.

Při výběru postele pro dvě malé děti je třeba vzít v úvahu hlavně tyto aspekty:

  • Pohodlí – je třeba věnovat pozornost tomu, poskytuje-li daný model postele každému z dětí pohodlí. Je třeba vzít v úvahu, jak jsou děti staré a jak dlouho jim má postel sloužit. To Vám umožní výbrat konkrétní model: rozkládací, patrová postel nebo s výsuvnou spací plochou.
  • Bezpečnost – v případě malých dětí nesmí dětská postel obsahovat žádné vyčnívající nebo ostré prvky, neměla by být také příliš vysoká. Měla by být také vybavena zábradlím.
  • Trvanlivost – konstrukce dětské postele musí být zvláště solidní, aby se postel neohýbala a nelámala pod vlivem náporu. Je třeba si uvědomit, že dětská postel není jen místem k odpočinku, ale také skvělým hřištěm.
Postel pro dvě děti nemusí být masivní. Model Ada okouzluje minimalistickým, lekhkým tvarem.

Postel pro sourozence – jaké modely jsou v módě?

  • Postel domeček pro dvě děti – postele domečky jsou v dnešní době největším interiérovým hitem věnovaným dětským pokojům. Navíc díky své formě tato postel dává dětem spoustu radosti, protože dokonalé působí na jejich představivost a povzbuzuje kreativní hraní. Postele domečky pro sourozence jsou dostupné ve dvou konstrukčních variantách. První je postel s výsuvnou spací plochou. A druhou je patrová postel s mezipatrem.
  • Palanda pro sourozence – toto je jedno z nejpopulárnějších řešení, které umožní ušetřit v pokoji hodně prostoru a zároveň získat pohodlné místo na spání pro dvě děti.
  • Multifunkční patrová postel – obohacená verze klasické patrové postele, která může obsahovat další funkčnosti např. vestavěný nebo výsuvný psací stůl, skříň nebo police.
  • Sklápěcí postele – řešení, které se po mnohá letech vrátilo do módy. Dnes ve vylepšené, modernější verzi okouzluje svou funkčností. V případě, že pokoj je velmi malý nebo úzký je to nejlepší řešení. Během dne nábytek zabírá tolik místa  jako malá komoda a v noci slouží jako pohodlná postel.
Postele typu domeček jsou nejhorčejším interiérovým trendem této sezóny.

Zařizování pokoje pro sourozence je pro rodiče opravdovou výzvou. Protože v jednom, společném prostoru je třeba uspořádat několik užitkových zón, které budou pro obě děti pohodlné a budou podporovat jejich rozvoj. Dětská postel je klíčovým prvkem v takto uspořádané místnosti. Vyplatí se tedy vybrat model, který nezabere příliš mnoho podlahové plochy, aby děti  měly prostor na hraní. Zároveň jim musí postel  zajistit bezpečnost, pohodlí během odpočinku, ale i dobře zapadat do estetiky prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *