Jak zařídit moderní pokoj pro teenagera?

Zařídit pokoj pro teenagera může být náročný ůkol. Protože na relativně malém prostoru musíme uspořádat několik užitkových zón a zároveň zapadnout do vkusu a očekávání mladého člověka. Moderní mládežnický pokoj by měl být uspořádán tak, aby spojil zájmy teenagera s funkčností a poskytoval mu pohodlí. Základem uspořádání takového interiéru je správně zvolený nábytek a doplňky. Radíme, jak zařídit moderní pokoj pro teenagera.

Moderní pokoj pro mládež – čím se vyznačuje?

  • Komplet nábytku pro mládež – nejdůležitější je funkčnost a pohodlí používání, i když neméně důležitý je módní design. Momentálně první housle v pokojích pro mládež hraje moderní styl. Vyplatí se tedy vybrat nábytek se sladěnými barvami a relativně jednoduchým tvarem. Moderní nábytek do pokoje pro mládež by měl být také funkční. V oblibě jsou řešení, která spojují mnoho funkcí v jednom kusu. Dobrým příkladem je zde sklapěcí postel, psací stůl ukrytý ve skříni nebo gymnastické žebřiny se psacím stolem.
  • Funkční vybavení – pokoj pro teenagery se vyplatí vybavit funkčními doplňky, které zvětší prostor pro uchovávání a zároveň budou plnit svou základní roli. Mohou to být taburety s úložným prostorem, postele obohacené skříňkami nebo regály nebo multifunkční nábytek, který obsahuje několik prvků v jednom kusu nábytku.
Sklapěcí postel je moderní kus nábytku, který skvěle funguje v pokoji pro teenagera.
  • Efektní materiály – moderní pokoj pro teenagera nemusí být příliš monotónní. Minimalistická řešení lze totiž obohatit dekorativními akcenty. Za tímto účelem stojí za to využít stěn. Lze je obohatit fototapetou, čalouněnými panely nebo dekorativními prvky 3D.
  • Moderní barvy – moderní styl a minimalismus se hlavně soustředují  na neutrálních, sladěných barvách. Dokonale zde bude fungovat bílá, béžová a šedá barva. Nic však nebrání tomu, aby důstojnost těchto odstínů byla trochu prolomena barevnými akcenty.
Minimalistický design a zajímavé doplňky budou dokonale fungovat v pokoji pro teenagera.

V malých pokojích pro teenagery se vyplatí také sázet na multifunkční řešení jako například:

  • Sklapěcí postel,
  • Postel se zásuvkami nebo policemi v rámu,
  • Rozkládací psací stůl ukrytý ve skříní,
  • Psací stůl v podobě skládací desky na stěně,
  • Funkční nástěnné police.
Neutrální barevně nábytek lze prolomit barevnými dekoracemi a textiliemi.

Pokoj pro teenagery s nápadem

Mládež v oblasti designu preferuje originální a stylová řešení. Všechno, co není šablonovité, ale praktické a estetické, bude dokonalým vybavením mládežnického pokoje. Moderní styl souvisí se zdůrazněním minimalismu a funkčnosti. Proto čím méně dekorativních doplňků a vzorů, tím lépe. V moderním pokoji teenegera vládnou geometrické vzory a a jednoduché ve své formě doplňky. Nezapomeňte také na to, aby zapojít svou dospívající ratolest do planování jejího pokoje. Společně zvolte to, co bude nejlepší. V minimalistickém pokoji je však dobré se  vyhýbat zbytečným drobnostem, které vyvolávají dojem vizuálního nepořádku. Jednoduché, estetické a funkční doplňky jsou základem v moderním mládežnickém pokoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *