Jak si vybrat rohovou sedací soupravu s funkcí spaní pro garsonku?

Lidé, kteří bydlí v garsonkách stojí před výzvou, jak uspořádat multifunkční prostor, a to na relativně malém prostoru. V malé místnosti musí být totiž relaxační zóna, ložnice a také jídelna. Někdy i kancelářská zóna. V takové situaci se vyplatí vybavit denní zónu funkční rohovou sedací soupravou s funkcí spaní, která během dne bude sloužit jako pohodlné místo k sezení a v noci jako postel. Ne každá nabízená rohová sedací souprava však bude vhodná na každonoční spaní, protože mnoho modelů je navrženo pro příležitostné spaní. Jak si tedy vybrat rohovou sedací soupravu s funkcí spaní, která zajistí pohodlné a zdravé podmínky pro spánek?

Malá rohová sedací souprava s funkcí spaní je dokonalým řešením pro garsonku.

Rohová sedací souprava s funkcí spaní a způsob rozložení

Pokud hledáte rohovou sedací soupravu pro každodenní spaní do garsonky, všimněte se způsobu její rozložení. V případě rohových sedacích souprav, ve kterých funkce spaní je používána příležitostně není to příliš podstatné, mění se to však když máme na rohové sedací soupravě spát každou noc. Nejpopulárnějším je systém Delfin, který spočívá v tom, že spodek sedáka je umístěn na posuvném vozíku se zásuvkou ( v ní je skrytá matrace). Stačí jej lehce vytáhnout nahoru pomocí speciálního úchytu. Tento systém je odolný a snadno použitelný. Optimálním řešením je také rohová sedací souprava s funkcí spaní se systémem DL, který spočívá v tom, že vysouvámé sedák a převracujeme opěradlo. Podstatné je totiž, aby po rozložení byla spací plocha rovná, což významně ovlivní pohodlí během odpočinku.

Rohová sedací souprava se sametovým potahem bude perfektně ladit s libovolným interiérem.

Rohová sedací souprava s úložným prostorem na ložní prádlo

Pokud má rohová sedací souprava v garsonce sloužit ke každodennímu spaní, pak se vyplatí vybrat model vybavený velkým uložným prostorem na ložní prádlo. O to více, že v malé garsonce obvykle chybí další úložný prostor. V závislosti na modelu a systému rozložení, může se uložný prostor na ložní prádlo nacházet v pohovce nebo pod sedákem. Nejdůležitější je však jeho kapacita, pohodlný přístup ke schránce a jednoduchý způsob otevírání. Protože jej budete používat dvakrát denně – při schovávání a vytahování ložního prádla. Takové řešení pomáhá udržovat pořádek a stává se praktickým místem pro uložení ložního prádla. Ale i dalších příslušenství, pro které je obtížné najít vhodné místo v malém bytě.

Rohová sedací souprava na vysokých nohách vypadá lehce, bude tedy perfektně fungovat v garsonce.

Rohová sedací souprava a spací plocha

Pro garsonky jsou obvykle vybíráné malé rohové sedací soupravy. Protože nezabírají příliš podlahové plochy a nezmenšují prostoru svou velikostí. Aby však zajistit pohodlné podmínky pro každodenní spánek, rozložená plocha rohové sedací soupravy by měla mít určité rozměry. Protože pokud bude příliš malá, dva lidé se na ní nebudou cítit příliš pohodlně. Obecně se uznává, že dospělý člověk potřebuje cca 60 cm širokou spací plochu, aby mohl pohodlně odpočívat. Ačkoliv tato hodnota bude také záviset na individuálních preferencích a gabaritách konkrétní osoby. Delká spací plochy by však měla být aspoň o 20 cm větší než výška osoby, která bude rohovou sedací soupravu používat. Všimněte se, že velikost rohové sedací soupravy nemusí odpovídat velikosti spací plochy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *