Jak si vybrat nábytek do malé místnosti?

Uspořádání malé místnosti může být opravdovou výzvou. Od místnosti  totiž očekáváme, že bude zároveň funkční a esteticky propracovaná. Proto při výběru nábytku do malé místnosti stojí za to mít na paměti určitá pravidla, která se perfektně osvědčí při zařizování malých prostorů. Na co obrátit svou pozornost při výběru nábytku do malé místnosti? Napovídáme!

Bílý nábytek s leskem se dokonale osvědčí při uspořádání malé místnosti.

Malá místnost – jak ji uspořádat?

Návrh malé místnosti je výzvou. Protože v malém prostoru musíme klíčové kusy nábytku umístit  tak, aby byl prostor pohodlný, ale i esteticky propracovaný. Není to jednoduché, protože nevhodným výběrem barev, nábytku, dekorací můžeme snadno interiér stísnit. V malých interiérech se tedy nejlépe osvědčí minimalistická řešení. I z hlediska počtu prvků vybavení se vyplatí zachovat míru. Kromě toho použitá barevná kompozice má vliv na způsob jakým vnímáme uspořádání místnosti. V takových interiérech se nejlépe osvědčí světlé, pastelové a neutrální barvy.  Pravidlo je jednoduché – světlé zvětšuje a tmavé  zmenšuje. Tmavé barvy v malých interiérech zvětšují pocit těsnoty a přehltí uspořádání.

Malá místnost zařízená ve světlých barvách se bude zdát opticky větší.

Ideální nábytek do malé místnosti

  • Světlé – pastelové, šedé a béžové barvy způsobují, že interiéry vypadají opticky prostorněji. Optimální bude bílý nábytek do obývacího pokoje. Bude efektní základnou pro dekorace a další prvky vybavení.
  • Vizuálně lehké – vynechejte masivní skříně, těžké vitríny a příliš dekorativní relaxační nábytek. Vyberte si jemný nábytek na vysokých nohách a modulové sedací soupravy. Budou designově lehčí a nezmenší opticky interiér.
  • Mnohofunkčně – pokud do malé místnosti musíte umístit hodně vybavení, zvolte  tzv. systémový nábytek. Rohová sedací souprava s funkcí spaní, křeslo s úložným prostorem nebo konferenční stolek budou dokonalým nápadem.
  • Modulové – modulové obývací stěny se skládají z prvků, které lze tak vybrat z dané kolekce, aby vytvořily komplétní sestavu, která bude úplně přizpůsobená podmínkám konkrétní místnosti (i malé).
Kombinace dřeva a bílé barvy je nadčasová a dobře funguje v každém interiéru.

Nábytek do malé místnosti – jak jej zařídit?

Nestačí jen umístit nezbytné prvky vybavení, ale také zajístit pohodlný pohyb v místnosti. Kromě toho ke všem kusům nábytku musíme mít volný přístup a přitom zachovat komunikační zónu v interiéru. Proto velké kusy nábytku jako např. pohovky a gauče nebo relaxační nábytek je nejlépe rozmístit u stěn. Naproti tomu menší prvky – křesla, stoly apd. – postavte šikmo. Při plánování rozmístění nábytku pamatujte, aby se vyhýbat precizní symetrii, protože v opačném případě bude uspořádání  vizuálně těžší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *