Čím se řídit při výběru rohové sedací soupravy? 1. část

Klíčovou oblastí každého obývacího pokoje je relaxační nábytek. Nejenže nám zajišťuje relaxaci, nýbrž jakožto klíčový kontrapunkt uspořádání obývacího pokoje přitahuje pozornost. Důležité je vybrat rohovou sedací soupravu, která splní naše očekávání jak z hlediska designu, tak funkčnosti. Čím se tedy řídit při výběru perfektní rohové sedací soupravy? Napovídáme!

Moderní rohová sedací souprava může plnit mnoho funkcí kromě estetické a relaxační.

Při výběru rohové sedací soupravy vezměte v úvahu potřeby členů domácnosti

Při nákupu rohové sedací soupravy stojí za to podrobně promyslet potřeby a očekávání členů domácnosti a také vzít v úvahu podmínky místnosti, ve které má být umístěna. Je to totiž investice na léta. Tento užitkový nábytek nám má každoenně poskytovat maximální pohodlí jak v sedácí, tak ležící poloze. Kromě toho jeho design musí být efektně propracovaný, protože je reprezentativním prvkem každého obývacího pokoje. Vyplatí se také vzít v potaz různé možnosti v oblasti funkčnosti, jaké poskytují jednotlivé rohové sedací soupravy. Nejednou, kromě možnosti sezení, rohová sedací souprava se proměňuje v dodátečné nebo hlavní místo na spaní. V takovýchto situacích je třeba vzít v úvahu kvalitu funkce spaní. Vyberte si model s funkcí příležitostného nebo každodenního spaní. Před hledáním je dobré si jasně upřesnit, jaké funkce budeme skutečně potřebovat a v jakém designovém stylu by měla být rohová sedací souprava.

Moderní rohové sedací soupravy se vyznačují soudržným designem a minimalismem v oblasti dekorativnosti.

Před nákupem rohové sedací soupravy rozeberte níže uvedené otázky:

  • Jaké barvy máte nejraději a jak se osvědčí ve Vašem obývacím pokoji?
  • Jaký designový styl dělá největší dojem na členech domácnosti?
  • Co se bude hodit do konkrétní místnosti?
  • Kam je nejlepší umístit rohovou sedací soupravu?
  • Jaká velikost rohové sedací soupravy bude nejlepší?
  • Jaký druh rohové sedací soupravy zvolit: levý nebo pravý?
  • Jaký tvar rohové sedací soupravy si vybrat: písmene L nebo U?
  • Bude-li rohová sedací souprava (a hlavně potahová látka) vystavená  nějakým zvláštním nečistotám? Například když jsou doma malé děti nebo domácí zvířata.
  • Má-li rohová sedací souprava plnit jiné funkce, např. spaní, relaxace, být vybavená dalšími úkryty?
  • Bude-li rohová sedací souprava sloužit také k nočnímu spaní? Pokud ano, jak často?
Rohová sedací souprava ve tvaru písmene U je skvělým řešením pro prostorné obývací pokoje.

Rohová sedací souprava – přizpůsobte styl uspořádání interiéru

Při zařizování obývacího pokoje má klíčový význam výběr konkrétního stylu uspořádání. Díky tomu bude výběr jednotlivých prvků vybavení, jako např. nábytek do obývacího pokoje, povrchové úpravy, barvy a dekorace, rozhodně jednodušší a výsledek soudržný a estetický. Také se relaxační nábytek vyplatí zvolit podle přijatého stylu v interiéru. Vyplývá to z toho, že pohovka nebo rohová sedací souprava kromě užitkových funkcí hrají reprezentativní roli a dokonce jsou hlavním prvkem pokud jde o estetiku obývacího pokoje. Můžete si vybrat rohovou sedací soupravu, která bude ladit a tvořit celek s uspořádáním interiéru, aniž by přitahovala příliš mnoho pozornosti. Ale také udělá z takovéhoto kusu nábytku osobitý estetický kontrapunkt. Pokud chcete oživit výzdobu interiéru, vyberte si varianty s atypickým tvarem nebo povrchovou úpravou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *